CESTOVNÁ AGENTÚRA

Dovolenky · Expedície · Plavby

Sicília - Egadi Islands


Jednoduché a lacné letecké spojenie z Bratislavy alebo Prahy do Trapani vám umožní rýchly presun do destinácie s veľkým teplotným rozdielom voči našim zemepisným šírkam. Sicília leží len 120 Nm od Afriky, preto sa more vyhrieva veľmi skoro. Na západnom pobreží Sicílie je Národný park Egady Islands: s ostrovmi - Favignana,  Levanzo a Marittimo. Nachádza sa tu viac ako 160 šnorchlovacích spotov, krásne zátoky s tyrkysovým morom a mestečká s nádychom arabskej kultúry.

Lode je možné objednať samozrejme na týždeň ale mimo hlavnej sezóny (máj, jún, september, október) aj na víkend alebo 4 dni vzhľadom k odletom a príletom z Bratislavy do Trapani v režime nedeľa - štvrtok, štvrtok - nedeľa. Pri letoch z Prahy možnosť objednať loď v režime letov spoločnosti Ryanair sobota-utorok.
Všetky lode sú vybavené povolením pre vstup do národného parku.

 

Pri objednaní lode vám pripravíme itinerár plavby s tipmi na zaujímavé miesta. V prípade záujmu poskytneme skippera so skúsenosťami z tejto oblasti.

Lode pre Vás radi objednáme podľa termínu a veľkosti posádky.

V prípade Vášho záujmu nás  neváhajte KONTAKTOVAŤ →

 

Na západnej strane Sicílie sú dobre schované  tri ostrovy:  Favignana,  Levanzo, Marittimo.  Pre sicílskych rýbárov od pradávna oblasť rybolovu. Pre turistov málo frekventovaný raj. Skvelý jachting,  množstvo potápačských a šnorchlovacích spotov, rybárčenie a úžasná kuchyňa. Nad Trapani týčiace sa historické mesto Erice, na pobreží Marsalla,  Scopello  alebo legendárny Capo San Vito a pobrežie s množstvom jaskýň a k tomu krásne pláže. 

 

Letecká linka Bratislava - Trapani zabezpečuje rýchle spojenie na Sicíliu. Termíny plavieb sú prispôsobené odletom a príletom z Bratislavy do Trapani a späť. Predpokladaná  cena spiatočnej letenky Bratislava - Trapani  je 100,00 - 200,00 EUR/osoba podľa dostupnosti a termínu.

 
Samo Sailing
samosailingteam@gmail.com