CESTOVNÁ AGENTÚRA

Dovolenky · Expedície · Plavby

Kapverdy 2020


Plavba pre skúsenejších jachtárov!

Kapverdské ostrovy sú bývalou portugalskou kolóniou nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne 450 km od západného pobrežia Afriky. Africký ostrovný štát zahŕňa 10 väčších a 8 menších ostrovov. Jachtári sa môžu tešiť na severovýchodný pasát, v oblasti s miernou klímou, v decembri s teplotami od 22 do 25 stupňov Celzia. 

V poradí tretia expedícia na tomto súostroví, bude vyvrcholením celej edície plavieb po týchto krásnych ostrovoch. Vyplávame z prístavu Mindelo, kde sme začínali našu prvú plavbu a poplávame smerom na juh. Prvoradým cielom sa bude dostať na najvzdialenejšie ostrovy Brava, Fogo, Santiago a Maio. Vyskúšame vystúpiť na sopku Fogo s výškou skoro 3000 metrov. Čakajú nás dlhé minimálne dve viac ako 100 Nm dlhé etapy na otvorenom oceáne.  Pri spiatočnej plavbe sa zastavíme na ostrove Sao Nicolao a Santa Lucia s úžasnou prírodou a nádhernými plážami. Realizovaný termín bude približne mesiac po období dažďov, vďaka čomu budú ostrovy príjemne zelené.

Základom je výborný jachting s dlhými  preplavbami  medzi ostrovmi, kde zdokonalíme naše jachtárske zručnosti,  možno aj  v doprovode delfínov a velrýb :)

Článok  o našej druhej plavbe v magazíne Yacht

 

Plánovaná trasa:      Sao Vicente (Mindelo) - Brava - Fogo - Santiago - Maio - Sao Nicolao - Santa Lucia

Termín:                   druhá polovica októbra 2020

Loď:                         Sun Odyssey 449

Cena:                        690,-  Eur/osoba (pri posádke min 6 osôb) /10 dní

Počet voľných miest: 6

Cena obsahuje: prenájom lode, skippera, zdravotne poistenie posádky, poistenie depozitu

Cena neobsahuje: start package, pristavne poplatky, spotrebovanú naftu, stravu, letenky, poistenie, transfer letisko-prístav, víza, vstupy do národných parkov, sprievodcovia

 

Letecká doprava: Vieden - Lisabon- Sal a späť cena 570 - 600 eur v závislosti od objednávky letenky


V prípade Vášho záujmu nás  neváhajte KONTAKTOVAŤ →