CESTOVNÁ AGENTÚRA

Dovolenky · Expedície · Plavby

Karibik


PLAVBY KARIBIK:

Martinique -  Tobago Cays


Karibik je tropickým  rajom s množstvom romantických pláží, dažďových pralesov, úžasnou lokálnou hudbou, autentickými plážovými barmi a príjemnými, usmievavými obyvateľmi. 

V roku 2016 sme absolvovali okrem iného plavbu v karibskom mori Martinique  - Tobago Cays, z ktorej zápisky si môžete prečítať nižšie. 

V prípade Vášho záujmu o plavbu v tejto destinácii nás neváhajte KONTAKTOVAŤ →

Vyhľadať loď

SDIM1527.jpg

Zápisky z plavieb

Plavba Martinique - Tobago Cays (26.3.2016 – 9.4.2016)

Na prelome marca a apríla 2016 sme absolvovali plavbu Martinique - Tobago Cays na katamarane Nautitech 44. Loď sme si prevzali na Martinique v prístave Le Marin a dovolenkovým tempom sme sa na fúkajúci pasát, užívajúc si plavbu pod plachtami presúvali na juh.

Plavba medzi ostrovmi  na vyšších vlnách prebiehala rýchlo a spestrením nám boli v blízkosti lode plávajúce a predvádzajúce sa delfíny.  

Na ostrove St. Lucia sme pozreli najväčšiu zátoku Rodney Bay, kde mávajú cieľ atlantické preteky chartrových lodí, dali kávu v Marigot Bay - fantastický TOP prístav, navštívili magické Petit Piton s krásnym šnorchlovaním a okúpali sme sa v termálnych vodopádov zohrievaných sopkou. 

Ostrov St. Vincent z diaľky pôsobí mohutne a pralesovo, priťahuje pohľad sýto zelenou farbou, čo ostro kontrastuje s tmavomodrým zvlneným morom. Kotvili sme na brehu plnom kokosových paliem s domorodými dedinkami. Ostrov má mnoho opustených pláží s tmavým pieskom, ktoré odporúčame nevynechať. Jednou s topiek plavby bola zátoka Wallilabou kde natáčali Pirátov z Karibiku, a kde sme objavili parádny sailor bar "U Jarouška" patriaci domorodcovi, ktorý obľubuje Elán a Slovákov.  Kotvili sme aj prístave Blue Lagoon neďaleko hlavného mesta, ktoré je mimo záujmu turistov a teda môžete tam zažiť autentický život domáceho obyvateľstva.

Ostrov Bequia má na prvý pohľad menej zelene, ale pláže už majú biely piesok. Má kultúrne centrum Windward Islands s množstvom koncertov a športovo spoločenských podujatí počas sezóny. Každoročne sa tam organizuje Veľkonočná Regata. Kotvili sme v Port Elizabeth s malebnými farebnými domami.

Len pár hodín plavby od Bequie sme navštívili ostrov Canuan, ktorý má úžasné kotvisko pred krásnou plážou s kvalitným rezortom a barom.

A už sme len na skok od národného parku Tobago Cays, najvzdialenejšom bode našej plavby. Strávili sme tam dva dni, a aj tak sa nám z tade nechcelo ďalej. Šnorchlovali sme na koralových útesoch a popritom ponaháňali korytnačky, videli raje a plávali medzi farebnými rybami.  Večerali sme tradičné lobstre podávané pod palmami. Na dinghy  sme skúmali okolité opustené ostrovčeky a lagúny. Stačilo  pripraviť čln, kotvu, šnorchle a kamery...

Cestou naspäť sme sa zastavili na súkromnom ostrove Mustique, ktorý je vychýrený svojim luxusom. Navštívili sme tu legendárny bar kde chodieva aj Mick Jagger, a v ktorom sme sa dobre zabavili pri večernom koncerte.

A na kontrast sme sa po Mustique  zastavili zašnorchlovať na opustenom súostroví The Pillories, kde chodievajú len miestny rybári. Ale oplatí sa zas ponoriť pod vodu, alebo pustiť udicu.

 
Samo Sailing
samosailingteam@gmail.com