CESTOVNÁ AGENTÚRA

Dovolenky · Expedície · Plavby

PRETEKY


 

SamoSailingteam o.z.

Čulenova 20
010 01 Žilina
Slovakia
samosailingteam@gmail.com


 

Umiestnenia v pretekoch  v roku 2016:

Slovenský Pohár Micro    VD Žilina         2.miesto

Puchar Burmistrza miasta Ziwiec            5.miesto

Orvisky Cup Slňava                                           5.miesto

Euro Micro Slovakia  Liptovská Mara     6.miesto

Offshore Sailing week  Chorvátsko         3.miesto

Termínový kalendár vybraných pretekov LT Micro na rok 2017:

06.05. - 08.05.         Micro Cup Žilina

03.06 - 04.06.          Trim Cup Domaša

01.07. - 02.07.         Euro MIcro Slovakia Orava

28.07. - 30.07.         Euro Micro Poland

12.08. - 13.08.         O pohár Matúša Čáka  Orava

18.08. - 25.08.         Majstrovstvá sveta Annecy Francúzko

01.09. - 03.09.          MSR kajutových lodí a Micro     L. Mara

Námorné preteky v Chorvátsku 2017

Marten Cup 01.10. - 07.10.2017Zápisky z pretekov Offshore sailing week 2016

1.etapa

Posadka Tomáš Chudík Aleš Houdek Ján Repka Branislav Jankovič Stehlik Milan, Honzo Drnek a David Holly maká v týchto dňoch na Offshore Sailing week v Chorvátsku. Prvú etapu z Biogradu na Korčuľu sme predvedli pekný výkon, keď sa nám po dobrej taktickej jazde podarilo viest cely peletón. Užívali sme si to a viem že aj vsetci doma čo nám držali pri počítačoch palce. Zaver etapy nám nevyšiel podľa predstáv, a 4.miesto je aj pre nás trochu sklamaním, ale stále je na čom stavať a dnes je novy deň a ideme makať. Tak ako nás poznáte...naplno!

2.etapa

Dnes to bol zas jeden taký jachtársky deň, ktorý ziaden jachtár nemusí. Najprv nás pred štartom uspalo snáď dvojhodinové čakanie na vietor a potom začalo to naháňanie závanov točiacich sa po hladine, kedy človek nevie ci ma naliať Neptúnovi alebo radšej sám sebe. A keďže sme asi v správnom pomere nepoužili ani jednu variantu, bolo z toho miestami pekne psycho, hlavne keď sme si predstavili že fúka všade naokolo len nie v Pelješackom prieplave. Tak sme si aj zanadávali a aj zasmiali a celkovo aj zas o niečo zlepšili. Len tie 4. miesta akosi nie zmeniť. Ale ako poznám športove šťastie, treba si ho vedieť nakloniť tvrdou pracou a potom sa zas budeme viac usmievať a radovať. Cela posadká je v skvelej nálade a ďakuje za palce! Zajtra huraaaa do ďalšej dlhej etapy

3.etapa

A prišla posledná etapa. Ak chceš vyhrať pretek ktorý trvá minimálne 20 hodín, musíš dát tomu viac ako len všetko. Musíš si nakloniť aj šťastie a to prichádza len k pribaveným. Dali sme si pred etapou hlavy dokopy, povedali si zle aj dobre, pripravili loď, taktiku a s čistou hlavou sme si išli užiť jachting. Chladne ale slnečné jesenne počasie so silným vetrom do 25 uzlov a úžasnou viditeľnosťou bolo fakt ako odmena za celu sezónu. Nebolo to víťazstvo štart ciel. Prebojovávali sme sa zo štvrtého miesta po vyplávaní z Pelješackeho kanála a keď sme sa po dobre zvolenej stratégii plavbou pri pobreží ostrova Hvar dostali k vedúcim lodiam stačilo 15 minút bezvetria pred zmenou vetra a boli sme tam kde predtým. A tak odznova makať a do každého poryvu vetra musíš dať koncentráciu a posúvať sa po metroch ďalej. A prišla noc a my sme sa konečne striasli všetkých čo by chceli použiť našu taktiku. Karty boli rozdane, každý šiel svoju stratégiu. A my sme sa z 3 priebežného miesta rozbehli stíhacou jazdou za svojim snom. Ani odtrhnutý výťah genuy, stiahnutie plachty, výmena výťahov a znovu vytiahnutie plachty nás neznechutili. 20 minútovú stratu sme s nasadením zas po centimetroch sťahovali. Až prišla leaderská pozícia a nemôžeš poľaviť a makať na nadskoku. Ďalej, ďalej a ďalej. Ísť našim vetrom a našou taktikou. Až prišlo posledných 5 mil a vietor slabol. Zobudili sme rozhodcovskú loď nech nám pripravia ciel, nik nás nečakal tak skoro ráno. A keď v 2 uzlovom vetríku ideš posledných 200 metrov len dúfaš až loď nezastane, lebo už by sa nerozbehla. Až si tam. CIEL. VITAZSTVO! RADOST!