French Polynezia

Pohodovo – poznávací jachting!

Vrchol cestovateľských chúťok, destinácia kde sa chce každý cestovateľ aspoň raz v živote pozrieť. Podmorský svet, magické lagúny, biele pieskové pláže a tyrkysové more. K tomu priateľská atmosféra Polynézanov a ich čarovná kuchyňa….Miesta kde sa plavila legendárna loď Bounty a námornické esá všetkých královských veličenstiev počas éry námorných objavov.

Plavba na katamárane povedie po ostrovoch Raiatea – Bora-Bora – Maupiti – Tahaa a Huahine. Množstvo šnorchlovania, potápania, rybolovu ale aj trekovania po kopcocha v pralese. To všetko pohodovým tempom počas 14 dnovej plavby.

 

Tahiti má dve ročné obdobia s vlhkou a teplou sezónou medzi novembrom a aprílom, a suchou a chladnou sezónou medzi májom a septembrom (v priemere 24 stupňov) s najsuchšími mesiacmi v júni a auguste. Pre nás sú dôležité aj poveternostné podmienky a stav mora: najlepší čas na plavbu na  Tahiti je medzi marcom až májom a septembrom a októbrom.

Aké sú podmienky plavby na Tahiti?Na záveterných ostrovoch prevláda východný a juhovýchodný vietor s rýchlosťou 15 až 20 uzlov, pričom rýchlosť sa zvyšuje na 25 uzlov. Za týchto podmienok môže byť otvorené more zvlnené s vlnením 1-1,5 metra.

Povolená plavebná oblasť sa rozprestiera okolo ostrovov Raiatea, Taha’a, Bora Bora, Huahine a Maupiti, ako aj Tahiti a Moorea v prípade jednosmerného charteru do Papeete. 

Termín: 9.3.2024 – 23.3.2024

Loď: katamaran pre 8 osôb

Cena: 2550,-eur/ osoba pri plne obsadenej lodi – obsahuje: prenájom lode, skippera, poistenie kaucie, start pack, neosahuje: réžiu plavby, stravu, letenky (cca 2000 eur/osoba), transfery a podobne

Príplatok za jednosmernú plavbu Raiatea – Papeete: 2000 eur/ loď

 

.           .             

 

 

OBJEDNÁVKY A VIAC INFO

+421 948 430 528

samosailingteam@gmail.com