Guadeloupe – Karibik

Pohodovo – poznávací jachting!

Krištof Kolumbus pri svojej druhej plavbe cez Atlantický oceán zbadal na obzore po dvojmesačnej plavbe malý, iba 5 Nm dlhý ostrov. Pomenoval ho La Desiradé. Po oddychu a doplnení zásob, vyplávali ďalej a boli už iba na skok k ďalším ostrovom karibského súostrovia. Ostrovy ako Guadalope, Dominika, Antigua, Barbuda, St. Marten a množstvo malých a čarovných ostrovov patria do skupiny Leeward Islands – záveterné ostrovy.

Naša plavba sa bude pohybovať po ikonických objaviteľských miestach námornej histórie. Jachtársku energiu v prístavoch nám budú dopĺňať úžasné šnorchlovacie a potápačske spoty, doplnené poznávaním vnútrozemia, trekovaním v pralesoch a obdivovaním prírody. Keď toto všetko doplníme užívaním oddychu na pieskových plážach v koralových zálivoch s miestnou kreoloskou kuchyňou, pochopíme prečo sa množstvu námorníkov zachcelo ostať na týchto ostrovoch. Jednoduch na malom priestore, veľa zážitkov a krás…

Na návštevu a plavbu je vhodné obdobie koniec októbra až koniec apríla, kedy vladne suchšie počasie a fúka severozápadný stabilný pasát o sile 15-25 uzlov. Najsuchší mesiac je marec

                                  

Guadeloupe je súčasťou Leeward Islands – Záveterných ostrovov a vyniká svojím tvarom motýľa. Vo východnom krídle Grand-Terre sa nachádza Pointe-à-Pitre, najväčšie mesto ostrova a centrum cestovného ruchu. Západné krídlo s názvom Basse-Terre je menej obývané a dominuje mu impozantný národný park. Dve polovice ostrova oddeľuje úzky kanál nazývaný Salt River. Ku Guadalope patria aj blízke okolité ostrovy, ktoré dopĺňajú širokú prírodnú pestrosť o dokonalé pláže s čistou vodou a podmorským životom. Patria medzi ne na východe Iles de la Petite-Terre (národný park) a La Desirade. Na juhu Marie Galante a Iles des Saintesa

Ilet du Gosier – koralový ostrovček iba tri námorné míle vzdialený od chartrovej základne v Pointe a Pitre. Biely piesok, skvelé šnorchlovanie a na brehu snack bar. Ideálna zástavka na začiatku aj konci plavby.

Marie Galante – mohutný, vysoký ostrov s náhornou planinou je vzdialený len 16 námorných míľ od Guadaloupe. Ostrovu dominuje hustý prales, množstvo ovocných stromov a cukrová trstina. Keď k tomu pridáme približne 76 pôvodných veterných mlynov slúžiacich na drvetie trstiny a skvelé kotvisko v Saint Louis, je to jednoducho ostrov, ktorý nemôžme na našej plavbe obísť. Ideálne na požičanie auta a preskúmanie ostrova s návštevou destilárie legendárneho rumu Belleveau.

les des Saintes – malé súostrovie západne od Marie Galante. Množstvo zátok, kde si vyznávači šnorchelingu prídu na svoje a k tomu skvelé trekovanie k pevnosti Napoleona. Expozície venované podmorskému životu, jachtingu a objaviteľským témam okolo Krištofa Kolumba alebo legendárnej námornej bitky o Les Santes v 18 storočí.

La Desirade – je to prvý ostrov, ktorý pri svojej druhej plavbe objavil Krištof Kolumbus po skoro dvojmesačnej plavbe cez Atlantický oceán. Na tomto malom ostrove žije približne 1700 miestnych obyvateľov, prevažne rybárov. Svojím kľudným a pomalým tempom života si podmaní snáď každého. Ostrov, ktorému dominujú vysoké útesy na severnej strane sa dá preskúmať na bicykli, skútri, alebo aute. Pláže, ktoré dostanú každého, skvelá kuchyňa miestných obyvateľov a taktiež kvantum informácii o histórii ostrova….

St. Francois – kto chce zažiť atmosféru jachtárskeho mestečka, nemal by tento prístav obísť. Bežný turisti sem len málokedy prídu, tak celú atmosféru príjemnej zátoky, kde si vietor užívaju kitesurferi a windsurfisti, tvoria ludia žijúci morom.

Iles de la Petite-Terre – dva malé ostrovy na JV ostrova tvoria spolu národný park, ktoré prírodným životom pripomína legendárne Tobago Cays. Korytnačky, ryby, raje a dokonca žraloky v mori a na brehu. Na výlete k majáku môžme vidieť aj leguány. Perfektne spracovaný náučný chodník s množstvom informácii o prírode a histórii majáku

Termín zima 24: 09.11.2024 – 21.11.2024 (12 dní)

Cena: 1990,-eur/osoba + letenka 1350,-/osoba = 3340,-eur/osoba

Skipper: Tomáš Chudík

Cena obsahuje: prenájom catamaranu na 7 dní + skippera + réžiu plavby

Cena neobsahuje: strava + pitný režim na lodi(cca 200 eur/osoba), cestovné poistenie, výlety

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBJEDNÁVKY A VIAC INFO

+421 948 430 528

samosailingteam@gmail.com