Kapverdy 2022

Plánovaná trasa: Sao Vicente (Mindelo) – Brava – Fogo – Santiago – Maio – Sao Nicolao – Santa Lucia

Loď: podľa dostupnosti

Termín: celoročne

Cena: v závislosti od termínu, počtu osôb a typu lode

Presnú cenovú kalkuláciu vytvoríme na požiadanie

 

Plavba pre skúsenejších jachtárov!

Kapverdské ostrovy sú bývalou portugalskou kolóniou nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne 450 km od západného pobrežia Afriky. Africký ostrovný štát zahŕňa 10 väčších a 8 menších ostrovov. Jachtári sa môžu tešiť na severovýchodný pasát, v oblasti s miernou klímou, v decembri s teplotami od 22 do 25 stupňov Celzia.

V poradí tretia expedícia na tomto súostroví, bude vyvrcholením celej edície plavieb po týchto krásnych ostrovoch. Vyplávame z prístavu Mindelo, kde sme začínali našu prvú plavbu a poplávame smerom na juh. Prvoradým cielom sa bude dostať na najvzdialenejšie ostrovy Brava, Fogo, Santiago a Maio. Vyskúšame vystúpiť na sopku Fogo s výškou skoro 3000 metrov. Čakajú nás dlhé minimálne dve viac ako 100 Nm dlhé etapy na otvorenom oceáne.  Pri spiatočnej plavbe sa zastavíme na ostrove Sao Nicolao a Santa Lucia s úžasnou prírodou a nádhernými plážami. Realizovaný termín bude približne mesiac po období dažďov, vďaka čomu budú ostrovy príjemne zelené.

Základom je výborný jachting s dlhými  preplavbami  medzi ostrovmi, kde zdokonalíme naše jachtárske zručnosti,  možno aj  v doprovode delfínov a velrýb 🙂

Článok  o našej druhej plavbe v magazíne Yacht
 

OBJEDNÁVKY A VIAC INFO

+421 948 430 528

samosailingteam@gmail.com