Lanzarote

Ostrov Lanzarote … a celé Kanárske ostrovy… patrí do oblastí so silným vetrom, keďže počas celého roka je Lanzarote ovplyvňované pasátmi, ktoré silno fúkajú a poskytujú dobré plachtenie. Posádkam, ktoré milujú výzvy, sa táto oblasť bude páčiť. V niektorých oblastiach vietor prúdi a zrýchľuje na silu víchrice. Skutočné búrky sa tu vyskytujú, ale sú veľmi zriedkavé. Lanzarote je prílivová oblasť a rozsah prílivu je medzi 2 až 3 metre. Plavbu treba vhodne plánovať v závislosti od vývoja počasia. Je ideálny pre expedičné a dobrodružstvo milujúce posádky plachetníc. V spojení s poznávaním prírodných krás Kanárskych ostrovov ponúka dokonalý športovo turistický zážitok.

Deň 1 – Arrecife, Lanzarote

Začneme našu týždňovú plavbu z moderného a dobre vybaveného prístavu v Arrecife na ostrove Lanzarote. Po príprave lode a zásob na plavbu, sa vydáme smerom na Arrieta, ďalší prístav pozdĺž pobrežia. Navštívime toto dokonalé pobrežné letovisko s úsekmi nedotknutých piesočnatých pláží. Je menej známe ako iné letoviská, takže si tam užijete pokojnú zastávku. Existuje veľa skvelých reštaurácií na pobreží, kde môžete ochutnať nejaké miestne ulovené morské plody a sledovať západ slnka.

Deň 2 – La Graciosa

Dnes vyrážame smer om na ostrov La Graciosa. Na tomto ostrove sa vydáme  tiež na výlet do vnútrozemia, aby sme videli neuveriteľný život rastlín vrátane jedinečných sivozelených rastlín tejto vyprahnutej krajiny. Môžme obdivovať pohorie Bermeja na severe ostrova a piesočnatú pláž Playa de la Conchas pod ním. Určite  zakotvíme na nádhernej Playa Francesa!

Deň 3 – Marina Rubicon

V tento deň si užijeme pravý jachtársky deň, so striedaním služieb pri kormidle.  Z ostrova Graciosa pôjdeme smerom k Marine Rubicon, ktorá sa nachádza približne 57 míľ pozdĺž severozápadného pobrežia Lanzarote. Tento prístav je centrom všetkého, čo sa týka plachtenia a námorníctva, a nájdeme tu množstvo obchodov a služieb, alebo umeleckých výstav.

Deň 4 – Corralejo

Ďalšou zastávkou nášho itinerára je Corralejo, ktoré sa nachádza severne od Fuerteventury. Je to jedno z najobľúbenejších turistických miest na ostrove vďaka svojim nekonečným plážam s bielym pieskom a dunami. Cestou tam si urobíme rýchlu prestávku na opustenom ostrove Lobos. Ak budeme mať šťastie, môžete si zaplávať aj s vodnými korytnačkami.

Deň 5 – Puerto Calero

Táto 5. etapa vašej cesty nás zavedie späť na Lanzarote a do prístavu Calero, ktorý je vzdialený približne 22 míľ. Je to ideálne prímorské miesto a poteší všetkých milovníkov mora. Po ceste si nenecháme ujsť množstvo krásnych pláží v Papagayo. Na tomto skalnatom pobreží sa nachádza 6 pláží. Všetky sú veľkolepé, s čistým bielym pieskom a tyrkysovou vodou.

Deň 6. – Arrecife

Je čas vrátiť sa do východiskovej základne Arrecife, ktorá je od Puerto Calero vzdialená len 9 míľ pozdĺž pobrežia. Využijeme tento posledný deň plavby naplno a vychutnajte si nádhernú scenériu Lanzarote!

 

OBJEDNÁVKY A VIAC INFO

+421 948 430 528

samosailingteam@gmail.com