Madagaskar-discovery

 

 

Madagaskar

Nachádza sa v Indickom oceáne, pri pobreží Afriky. Na Madagaskare prevláda vplyv kultúr z celého sveta najmä však z  Francúzska. Jeho 5000 km pobrežie ponúka nedotknuté vody, ideálne pre spoznávanie z plachetnice  s krásnymi miestami na potápanie, šnorchlovanie a skúmanie pralesa s domorodým obyvateľstvom.

Nosy Be je ideálnym východiskovým bodom pre nezabudnuteľnú plavbu do nedotknutej prírody, za objavovaním pôvodného Madagaskaru. Destinácia kde rýchlo zabudneme na civilizačné zlozvyky a presunieme sa o niekoľko desiatok alebo stoviek rokov naspäť medzi domorodé obyvateľstvo. Plavba do raja z ktorého sa nikomu nechce vrátiť…

Rozmanitosť ostrova je jednou z jeho najväčších atrakcií s kontrastným prostredím s bohatou vegetáciou a krásnymi plážami. Navštívime Russian Bay, kde kotvili lode Ruskej námornej flotily počas Rusko – Japonskej vojny, začiatkom minulého storočia. Nosy Athosa je národný park kde si so  sprievodcami  spravíme výlet po malom ostrove a pozrieme si miestne opice – lemúrov. Nosy Iranja – najkrajšie miesto našej plavby: dva ostrovy, ktoré sa počas odlivu spoja do jedného dlhou pieskovou šijou z bieleho piesku- miesto s domorodou dedinou, výborným barom a fantastickou atmosférou. Baramahamay river – kotvisko v delte širokej rieky, na ktorej brehoch sú ukryté domorodé dedinky. Priestor na objavovanie vnútrozemia, domorodcov a samého seba…. Počas plavby sa poplavíme aj na Nosy Ovy, aby sme pozreli v pralese dobre ukryté královské hroby. Na šnorchlovanie a potápanie na koralových útesoch v plytkej vode je ako stvorený  Nosy Kalakajoro a nosy Amatanimora.

 
Zážitky z plavby: https://www.samosailingteam.sk/madagaskar/

 

OBJEDNÁVKY A VIAC INFO

+421 948 430 528

samosailingteam@gmail.com