Martinique-Grenada

Loď: podľa dostupnosti

Termín: december – marec

Cena: v závislosti od termínu, počtu osôb a typu lode

Presnú cenovú kalkuláciu vytvoríme na požiadanie

Grenada je ostrov kvalitnej čokolády a rumu, ktorý sám o sebe treba vidieť,  kde môžme okrem tropického vnútrozemia, navštíviť fabriky na výrobu rumu, či Národný cricet štadion, alebo Kráľovský park.

Počas plavby máme množstvo zátok na kúpanie, či šnorchlovanie. Rondo Island, Cariaccou, Petit Tabac, Petit Martinique, Sandy Island alebo ostrov Union, všetko ostrovy s miestným obyvateľstvom , tradičnou kuchyňou, kde si môžme dopriať akúkoľvek formu dovolenky. Buď po prepychových rezortoch alebo miestných dedinkách s miestnými zvykmi. Doporučím podľa chuti premiešať 🙂

A nezabudnime na vrchol našej plavby, Tobago Cays…šnorchlovanie, kúpanie a lobstre na večeru…

Počet voľných miest: rezervované

Cena obsahuje: prenájom lode, skippera, zdravotne poistenie posádky, poistenie depozitu

Cena neobsahuje: start package,  pristavne poplatky, spotrebovanú naftu, stravu, letenky, poistenie, transfer letisko-prístav, vstupy do národných parkov

Platobné podmienky: 

Pri prihlásení záloha 50% z plavby a 100% platba na letenku. Doplatok na plavbu 45 dní pred plavbou.

Letecká doprava: Vieden, Budapešt, – Martinique  – a späť , ceny v závislosti od termínu kúpy letenky od 500,- Eur do 800,- Eur.

Zápisky z plavieb

Plavba Martinique – Tobago Cays (26.3.2016 – 9.4.2016)

Na prelome marca a apríla 2016 sme absolvovali plavbu Martinique – Tobago Cays na katamarane Nautitech 44. Loď sme si prevzali na Martinique v prístave Le Marin a dovolenkovým tempom sme sa na fúkajúci pasát, užívajúc si plavbu pod plachtami presúvali na juh.

Plavba medzi ostrovmi  na vyšších vlnách prebiehala rýchlo a spestrením nám boli v blízkosti lode plávajúce a predvádzajúce sa delfíny.

Na ostrove St. Lucia sme pozreli najväčšiu zátoku Rodney Bay, kde mávajú cieľ atlantické preteky chartrových lodí, dali kávu v Marigot Bay – fantastický TOP prístav, navštívili magické Petit Piton s krásnym šnorchlovaním a okúpali sme sa v termálnych vodopádov zohrievaných sopkou.

Ostrov St. Vincent z diaľky pôsobí mohutne a pralesovo, priťahuje pohľad sýto zelenou farbou, čo ostro kontrastuje s tmavomodrým zvlneným morom. Kotvili sme na brehu plnom kokosových paliem s domorodými dedinkami. Ostrov má mnoho opustených pláží s tmavým pieskom, ktoré odporúčame nevynechať. Jednou s topiek plavby bola zátoka Wallilabou kde natáčali Pirátov z Karibiku, a kde sme objavili parádny sailor bar „U Jarouška“ patriaci domorodcovi, ktorý obľubuje Elán a Slovákov.  Kotvili sme aj prístave Blue Lagoon neďaleko hlavného mesta, ktoré je mimo záujmu turistov a teda môžete tam zažiť autentický život domáceho obyvateľstva.

Ostrov Bequia má na prvý pohľad menej zelene, ale pláže už majú biely piesok. Má kultúrne centrum Windward Islands s množstvom koncertov a športovo spoločenských podujatí počas sezóny. Každoročne sa tam organizuje Veľkonočná Regata. Kotvili sme v Port Elizabeth s malebnými farebnými domami.

Len pár hodín plavby od Bequie sme navštívili ostrov Canuan, ktorý má úžasné kotvisko pred krásnou plážou s kvalitným rezortom a barom.

A už sme len na skok od národného parku Tobago Cays, najvzdialenejšom bode našej plavby. Strávili sme tam dva dni, a aj tak sa nám z tade nechcelo ďalej. Šnorchlovali sme na koralových útesoch a popritom ponaháňali korytnačky, videli raje a plávali medzi farebnými rybami.  Večerali sme tradičné lobstre podávané pod palmami. Na dinghy  sme skúmali okolité opustené ostrovčeky a lagúny. Stačilo  pripraviť čln, kotvu, šnorchle a kamery…

Cestou naspäť sme sa zastavili na súkromnom ostrove Mustique, ktorý je vychýrený svojim luxusom. Navštívili sme tu legendárny bar kde chodieva aj Mick Jagger, a v ktorom sme sa dobre zabavili pri večernom koncerte.

A na kontrast sme sa po Mustique  zastavili zašnorchlovať na opustenom súostroví The Pillories, kde chodievajú len miestny rybári. Ale oplatí sa zas ponoriť pod vodu, alebo pustiť udicu.

OBJEDNÁVKY A VIAC INFO

+421 948 430 528

samosailingteam@gmail.com