Martinique-Grenada

 

 

Zážitky z plavby

Plavba Martinique – Tobago Cays (26.3.2016 – 9.4.2016)

Na prelome marca a apríla 2016 sme absolvovali plavbu Martinique – Tobago Cays na katamarane Nautitech 44. Loď sme si prevzali v prístave Le Marin a dovolenkovým tempom sme sa na fúkajúci pasát, užívajúc si plavbu pod plachtami presúvali na juh.

Plavba medzi ostrovmi  na vyšších vlnách prebiehala rýchlo a spestrením nám boli  predvádzajúce sa delfíny pre provou lode.

Na ostrove St. Lucia sme pozreli najväčšiu zátoku Rodney Bay, kde mávajú cieľ atlantické preteky chartrových lodí, dali kávu v Marigot Bay – fantastický TOP prístav, navštívili magické Petit Piton s krásnym šnorchlovaním a okúpali sme sa v termálnych vodopádov zohrievaných sopkou.

Ostrov St. Vincent z diaľky pôsobí mohutne a pralesovo, priťahuje pohľad sýto zelenou farbou, čo ostro kontrastuje s tmavomodrým zvlneným morom. Kotvili sme na brehu plnom kokosových paliem s domorodými dedinkami. Ostrov má mnoho opustených pláží s tmavým pieskom, ktoré odporúčame nevynechať. Jednou s topiek plavby bola zátoka Wallilabou kde natáčali Pirátov z Karibiku, a kde sme objavili parádny sailor bar „U Jarouška“ patriaci domorodcovi, ktorý obľubuje Elán a Slovákov.  Kotvili sme aj prístave Blue Lagoon neďaleko hlavného mesta, ktoré je mimo záujmu turistov a teda môžete tam zažiť autentický život domáceho obyvateľstva.

Ostrov Bequia má na prvý pohľad menej zelene, ale pláže už majú biely piesok. Má kultúrne centrum Windward Islands s množstvom koncertov a športovo spoločenských podujatí počas sezóny. Každoročne sa tam organizuje Veľkonočná Regata. Kotvili sme v Port Elizabeth s malebnými farebnými domami.

Len pár hodín plavby od Bequie sme navštívili ostrov Canuan, ktorý má úžasné kotvisko pred krásnou plážou s kvalitným rezortom a barom.

A už sme len na skok od národného parku Tobago Cays, najvzdialenejšom bode našej plavby. Strávili sme tam dva dni, a aj tak sa nám z tade nechcelo ďalej. Šnorchlovali sme na koralových útesoch a popritom naháňali korytnačky, videli raje a plávali medzi farebnými rybami.  Večerali sme tradičné lobstre podávané pod palmami. Na dinghy  sme skúmali okolité opustené ostrovčeky a lagúny. Stačilo  pripraviť čln, kotvu, šnorchle a kamery…

Cestou naspäť sme sa zastavili na súkromnom ostrove Mustique, ktorý je vychýrený svojim luxusom. Navštívili sme tu legendárny bar kde chodieva aj Mick Jagger, a v ktorom sme sa dobre zabavili pri večernom koncerte.

A na kontrast sme sa po Mustique  zastavili zašnorchlovať na opustenom súostroví The Pillories, kde chodievajú len miestny rybári.

OBJEDNÁVKY A VIAC INFO

+421 948 430 528

samosailingteam@gmail.com