Seychely

Termín: Január – April 2021

Loď: podľa dostupnosti

Cena: v závislosti od termínu, počtu osôb a typu lode

Presnú cenovú kalkuláciu vytvoríme na požiadanie

Seychely ležia približne 1 000 km severne od Madaskaru, východne od Afriky a sú rozdelená na dve časti. vnútorné ostrovy – najviac navštevované a vonkajšie ostrovy, ktoré sú obývané asi len 2% obyvateľstva. Hlavným ostrovom  je  Mahé s hlavným mestom Victoria. Počasie je v tejto oblasti stabilné, bez možnosti výskytu huricanov. Teploty na konci marca sa pohybujú medzi 28-32 stupňov Celzia a more má teplotu okolo 28 stupňov. Fúkava tu stredne silný vietor s nižšími vlnami.

Plavba povedie z ostrova Mahé na ktorom sa okúpeme v zátoke Anse Lazare, na len 20 Nm vzdialený Praslin na ktorom je známy národný park Vallée de Mai. Na ostrove Praslin sa nachádza jedna z najkrajších pláží na svete Anze Lazio.  Na ostrove Curieuse nájdeme suchozemské korytnačky obrovské, nádherný prales, piesočnaté pláže. Oblasť Curieuse je vhodná na kotvenie a je výborným východiskovým bodom pre podnikanie výletov na okolité ostrovy, ako napríklad Arid alebo Cousin.

Najkrajší ostrov Seychel je La Digue. Na východnej strane ostrova sú tri zátoky, ktoré sú romantické, neobývané a ideálne na kotveni. Najkrajšou z nich je  200-300 m široká Coco Bay a je prístupná len z mora, takže tu nestretneme ani žiadneho turistu. V prístave La Passe doplníme od domorodcov zásoby vody, ovocia, zeleniny a potravín.

Najlepšie šnorchlovanie zažijeme na Coco Island, s množstvom krásnych farebných rýb a koralov. A na súkromnom ostrove Grande Soeur si užijeme kúpanie na krásnych bielych plážach.

OBJEDNÁVKY A VIAC INFO

+421 948 430 528

samosailingteam@gmail.com